O nas

W zacisznej dzielnicy Łodzi, przy starej kasztanowej alei, w parterowym domu z dużym ogrodem otworzyliśmy punkt przedszkolny„Ogrodowe Przedszkole”, wymarzone miejsce do zabawy, nauki i wypoczynku.

Naszym celem jest aby „Ogrodowe Przedszkole” było miejscem przyjaznym zarówno dla dzieci jak i rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Naszą misją jest:

•  zapewnić dzieciom opiekę, bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne
  •  tworzyć warunki do indywidualnego rozwoju dziecka, zgodnie z jego możliwościami i potrzebami
  •  kierować się zasadami wynikającymi z Konwencji Praw Dziecka
  •  wyposażyć w wiedzę i umiejętności, które ukształtują odpowiednie postawy  i nauki
  •  ukazywać dzieciom wartości zdrowia, jako potencjału, którym dysponują

Podczas urządzania wnętrz zwróciliśmy szczególną uwagę nie tylko na przepisy dotyczące bezpieczeństwa, ale także na to, by wystrój przypominał domową atmosferę, co pozwoli maluchom poczuć się bezpiecznie, swobodnie i nie zagubić pewności siebie.

Prowadząc zajęcia z maluchami mamy na celu to aby rozwijały one swoją wyobraźnię i odkrywały talenty, a także ćwiczyły samodzielność, poczucie obowiązku i systematyczności. Nasz punkt przedszkolny realizuje założenia nowej podstawy programowej ustanowionej rozporządzeniem MEN z dnia 23 grudnia 2008r.

Ponadto, nasi pedagodzy zwracać będą szczególną uwagę aby zajęcia miały charakter twórczy, doświadczalny i interaktywny, a nie skupiały się jedynie na działaniach odtwórczych.

Budynek, w którym znajduje się przedszkole spełnia wszystkie warunki techniczne przewidziane dla tego rodzaju placówek, posiadamy pozytywną opinię organów Straży Pożarnej oraz Sanepidu.

Nasza placówka pracuje na podstawie: wpisu do ewidencji innych form wychowania przedszkolnego nr Ed-VIII.4430.1.1.2011 oraz wpisu do ewidencji działalności gospodarczej nr 62043.