Oferta

Nasze przedszkole urządzone zostało z myślą aby uniknąć natłoku kolorów, form i komercyjnych motywów. Staraliśmy się by proste wnętrze sprzyjało rozwijaniu kreatywności dzieci, a wolne przestrzenie zostały ozdobione twórczością naszych podopiecznych, a nie wszechobecnymi postaciami z kreskówek. Przytulne wnętrze umożliwi zatem każdemu dziecku znalezienie ciekawego kącika do zabawy.

Duży ogród zapewni dzieciom codzienny pobyt na świeżym powietrzu i bezpieczną zabawę o każdej porze roku, miejsce na gry sportowe, a nawet możliwość uprawiania własnej grządki z warzywami.

Nasz punkt przedszkolny realizuje założenia nowej podstawy programowej ustanowionej rozporządzeniem MEN z dnia 23 grudnia 2008r. Realizując podstawę programową wybraliśmy program przewodni „Nasze Przedszkole” autorstwa M. Kwaśniewskiej i E. Żaby – Żabińskiej. Program ten oparty jest na zasadzie „otwartych drzwi dla rodziców”. W związku z powyższym rodzice naszych przedszkolaków mają stały kontakt z całym personelem, biorą udział w zajęciach otwartych oraz we wszelkich uroczystościach i wydarzeniach okolicznościowych.

W tym roku szczególną uwagę zwracać będziemy na zdrowy styl życia. Będziemy uczyć się zdrowo jeść i dużo gimnastykować. Zajęcia ruchowe wg. programu W. Sherborn umożliwią dzieciom poznanie własnej siły i zdolności ruchowych, rozbudzą chęć aktywności ruchowej i nauczą współpracy z drugą osobą. Realizując powyższe założenia kontynuujemy udział w akcjach „Akademii Zdrowego Przedszkolaka”.

Ponad podstawę programową obowiązującą w każdej placówce oświatowej, zapewniamy w ramach opłaconego czesnego także:

• zajęcia muzyczno-teatralne,
  • język angielski,
  • zajęcia plastyczne,
  • rytmikę,
  •  logorytmikę,
  •  gimnastykę ogólnorozwojową,
  •  bajkoterapię
  • zajęcia kulinarne

Tradycją Ogrodowego Przedszkola jest organizowanie różnych uroczystości takich jak:

– Pasowanie na Przedszkolaka,

– Dzień Babci i Dziadka,

– Dzień Mamy i Taty,

– Wigilia,

obchodzimy także: Dzień Pluszowego Misia , Dzień Niezapominajki i Dzień Ziemniaka.

To co lubimy najbardziej to Piknik Rodzinny na zakończenie roku przedszkolnego organizowany wspólnymi siłami przez dzieci, rodziców i wychowawców.

Proponujemy dodatkowo:

• balet,
  • taniec nowoczesny,
  •  indywidualne zajęcia muzyczne,
  •  spotkania z logopedą,
  •  wolne soboty dla rodziców,
  •  imprezy okolicznościowe dla dzieci,
  •  godzinową opiekę nad dziećmi w naszej placówce lub w domu.

Pracę dydaktyczno-wychowawczą w przedszkolu wykonują osoby z wyższym wykształceniem pedagogicznym. Nauczyciele dbają zarówno o indywidualny rozwój dzieci jak również o ich poczucie bezpieczeństwa i dobre samopoczucie.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00. Pracujemy przez 12 miesięcy w roku, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy i w dni wskazane przez właściciela placówki z początkiem roku szkolnego.